SAA PAREMAKS FOTOGRAAFIKS 10 SAMMUGA!

1 – SAA PÕHILINE SELGEKS AVA – SÄRIAEG – ISO

Kas meeldib või mitte, paremaks saamiseks tuleb põhiasjad selgeks saada. AVA – SÄRIAEG – ISO on fotograafia kuldne kolmnurk. Kuigi need parameetrid võivad kergelt barbaarsed tunduda, ei kulu palju aega sellele, et mõista, kuidas need töötavad. Sinu aitamiseks olen kokku pannud tutvustava foto, mis esimest kaht parameetrit selgitab. On ABSOLUUTSELT vajalik, et nńeed asjad selgeks teeksid. Põgenemisteed ei ole. Arengut teadmisteta ei ole.

2 – HANGI OMA DIGIKAAMERA KASUTUSJUHEND

Tihti unustatakse, et digikaamera kasutusjuhendis on olemas pildi tegemiseks kõik põhitõed. See on digiseadme töö kirjeldamiseks tohutu kogus tasuta teavet. Kõige parem on, et kui saad enda jaoks selle kõik selgeks, siis oskad kõiki SLR-kaameraid kasutada, olgu nende hinnaks siis 300 või 10 000 eurot. Tundub asjatu öeldagi, kuid juhiste tundmine aitab tohutult palju kiiremini areneda.

3 – LÜLITA VÄLJA SEE KURAMUSE AUTOMAATNE REŽIIM

Olgem ausad, kui oled kogu aeg automaatses režiimis, siis EI OLE võimalust areneda. Katseta selle asemel “Apertuuri tähtsuse” režiimi. Ma pühendan oma järgmise video sellele režiimile, mis on ühtaegu nii praktiline kui loominguline. Kokkuvõtlikult, valid režiimis ise apertuuri ja kaamera valib kiiruse. Kui pilt on liiga tume või liiga hele, kasuta särituse kompenseerimist. Kui sa ei tea, millest räägin, siis jätsid eelnevalt vahele väikese nr 2.

4 – VÕTA OSA FOTOVÕISTLUSEST

Üks parimaid võimalusi areneda, on oma töö teistele hindamiseks esitada. Selleks ei ole midagi paremat võistlusest. Leheküljed nagu DPCHALLENGE pakuvad iganädalasi võistlusi. Nii sunnid ennast ületama ja seega iseennast arendama.

5 – ALUSTA PROJEKTI 1 PÄEV / 1 FOTO

Asuda teostama projekti 1 päev / 1 foto, on ERAKORDNE võimalus saada paremaks. Hoiatus: selleks, et see toimiks, tuleb reeglist kindlalt kinni pidada. Vapraimad asuvad teostama projekti 365 (fotot aastas). Ma soovitan alustada kõigepealt projektiga üheks kuuks. Juba see on äärmiselt isiksust kujundav. Progressi maksimeerimiseks postita oma fotod (vaata järgmist nõuannet) ja võrdle oma tööd väliste vaatamistega.

6 – LOO OMA FOTODE NÄITAMISEKS FACEBOOKI LEHEKÜLG

Pole mingit mõtet luua maailma parimaid pilte, kui keegi neid ei näe. Sa vajad tuge. Enne blogist või veebilehest mõtlemist loo Facebooki lehekülg. Selle käivitamisele kulub 5 minutit. See on äärmiselt lihtne ja mis kõige olulisem, tasuta. Selle lehekülje abil saad näidata oma tööd ja seista silmitsi kriitikaga.

7 – PILDISTA OMA LINNA ÖÖSEL  Pildistamine öösel on tõeline väljakutse. Me seisame siis silmitsi mitmete raskustega: valguse puudumine, digimüra väljapaistmine, kaamera värisemine, välguga pildistamine, ümbritseva valguse säilitamine jne. Öö õpetab. Olles kord saanud selgeks ekstreemsetes valgusoludes pildistamise, oled valmis seisma silmitsi iga olukorraga.

8 – VALI FOTOD, MIDA ARMASTAD JA KÜSI ENDALT MIKS?

Olles tehnika (enamvähem) selgeks saanud, tekib küsimus: mida ja kuidas mulle pildistada meeldib? See aitab sul paika panna oma ilme, tee selgeks oma stiil. Tugevate amatööride jaoks on see samm ULTRATÄHTIS. Sa peaksid suutma oma stiili kolme sõnaga kirjeldama. Kui sa ei suuda, siis järelikult ei ole su silmad piisavalt kindlad. Ära muretse, see võtab aega. Kuidas see kasulik on? Lõpuks on just see põhjus, miks oled unikaalne. Kui soovid üks hetk professionaaliks saada, siis on tähtis pakkuda midagi erinevat, olla erilise stiiliga.

9 – LOE ÕPPIMISEKS

Raamatud on tohutuks teadmiste ja ka inspiratsiooni allikaks. Neid on sadu ja ma loen neist paljusid. Siin on minu väike valik: algajate jaoks: “Dial, set, trigger! The step by step photo  of Anne-Laure Jacquart” – see on hästi tehtud ja eriti kättesaadav bestseller. Edasijõudnute jaoks, kes soovivad kursuse valida: Michael Freemani “Fotograafi silm ja kompositsiooni kunst” – see oli minu jaoks tõeline avastamiskoht. See võimaldas mul vabaneda ülipühast kolmandike reeglist ja avastada kompositsioonis uusi horisonte. Nende jaoks, kes soovivad veelgi kaugemale minna: “The art of filming: Learn (and transgress) the rules of the cinematic composition of Gustavo Mercado”. See on KINOraamat. Ma arvan, et kunstnik saab rikkaks, otsides inspiratsiooni mujalt. See raamat avas mu silmad. Enne pildistasin ma igas suunas, ilma liiga palju mõtlemata, kuid see oli …. enne.

10 – PILDISTA, PILDISTA, PILDISTA, KUID ERITI: ÜRITA, ÜRITA, ÜRITA!!!

Nii nagu öeldakse, vaid sepistades saab sinust sepp. See tarkusetera kehtib ideaalselt fotograafide kohta.Arenemiseks PEAD aina uuesti ja uuesti pildistama. Kuid eelkõike pead üritama. Väga kahju, kui pildist ilma jäid. Kui kardad eksida, siis arengut ei toimu. Seiske silmitsi põrumisega ja looge mootor. Isegi maailma parimad fotograafid teevad vigu. Õppetunnid, mille seeläbi saad, moodustavadki arengu.

Ragner

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga